сите категории

- Заварена цевка од нерѓосувачки челик

Дома> Производи > Заварена цевка од нерѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
5
Заварена цевка од не'рѓосувачки челик 321 за опрема за хемиски процеси со висока температура
Заварена цевка од не'рѓосувачки челик 321 за опрема за хемиски процеси со висока температура
Заварена цевка од не'рѓосувачки челик 321 за опрема за хемиски процеси со висока температура
Заварена цевка од не'рѓосувачки челик 321 за опрема за хемиски процеси со висока температура
Заварена цевка од не'рѓосувачки челик 321 за опрема за хемиски процеси со висока температура

Заварена цевка од не'рѓосувачки челик 321 за опрема за хемиски процеси со висока температура


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Материјал Тип321
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

STAINLESS STEEL 321 welded PIPES & TUBES

● Stainless 321 is chromium-nickel steel which was developed with improved intergranular-corrosion resistance. Stainless 321 is resistant to atmospheric corrosion, sterilizing solutions, many organic chemicals, and a wide variety of inorganic chemicals. Type 321, SS JIS SUS 321 Pipes, 321H Stainless Steel Seamless Pipes should be used for applications requiring heating between 800 °F and 1650 °F such as aircraft collector rings, expansion joints, exhaust manifolds, and high temperature chemical process equipment.

Параметар
име на продуктЗаварена цевка од нерѓосувачки челик
Дебелина на ѕид1 до 50mm
завршна површина2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Надворешен дијаметар6 до 630mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјал321
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите


1


2

апликации

ERW Заварени СС цевки и цевки се идеално погодни за апликации со нафта и гас, петрохемикалии, хемикалии, целулоза и хартија, пиварници итн.

3


Цевките од нерѓосувачки челик се користат во опрема како

● Инструментација
● Автомобили
● Разменувач на топлина
● Површински кондензатори
● Дигестори
● Цевководи за течност
● Грејачи на LP/HP
● Испарувачи

Пребарување

Контактирајте нѐ