сите категории

- Заварена цевка од нерѓосувачки челик

Дома> Производи > Заварена цевка од нерѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
5
Заварени цевки од не'рѓосувачки челик 304L Добавувач, извозник, производител
Заварени цевки од не'рѓосувачки челик 304L Добавувач, извозник, производител
Заварени цевки од не'рѓосувачки челик 304L Добавувач, извозник, производител
Заварени цевки од не'рѓосувачки челик 304L Добавувач, извозник, производител
Заварени цевки од не'рѓосувачки челик 304L Добавувач, извозник, производител

Заварени цевки од не'рѓосувачки челик 304L Добавувач, извозник, производител


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Материјал Тип304L
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
Ценапреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

● These grades of austenitic stainless steels are the most versatile and widely used stainless steels. They exhibit excellent corrosion resistance to a wide range of corrosive environments. Type 304 and 304L grades of stainless steel pipe exhibit good machinability and have excellent weld-ability characteristics with or without the addition of filler metals.

● Typical Applications of ASTM A312 SS 304L Welded Pipes are Moisture separator reheaters, Feedwater tubes, Stator bars, Heat exchangers, and more. Industries predominantly using this ASME SA312 304L Stainless Steels Welded Pipes are Nuclear and power, General engineering, etc. Meanwhile, these are also referred as WNR 1.4306 Welded Pipes and ASTM A312 UNS S30403 Welded Pipes. We also offer the same in customized sizes, standards and shapes as per our esteemed customer requirements.

Параметар
име на продуктЗаварена цевка од нерѓосувачки челик
Дебелина на ѕид1 до 50mm
завршна површина2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Надворешен дијаметар6 до 630mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјал304
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите


1


2

апликации

ERW Заварени СС цевки и цевки се идеално погодни за апликации со нафта и гас, петрохемикалии, хемикалии, целулоза и хартија, пиварници итн.

3


Цевките од нерѓосувачки челик се користат во опрема како

● Инструментација
● Автомобили
● Разменувач на топлина
● Површински кондензатори
● Дигестори
● Цевководи за течност
● Грејачи на LP/HP
● Испарувачи

Пребарување

Контактирајте нѐ