сите категории

- Заварена цевка од нерѓосувачки челик

Дома> Производи > Заварена цевка од нерѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
5
Заварени цевки од нерѓосувачки челик 304 за опрема за нафта, хемикалии, електрична енергија, хартија, вода
Заварени цевки од нерѓосувачки челик 304 за опрема за нафта, хемикалии, електрична енергија, хартија, вода
Заварени цевки од нерѓосувачки челик 304 за опрема за нафта, хемикалии, електрична енергија, хартија, вода
Заварени цевки од нерѓосувачки челик 304 за опрема за нафта, хемикалии, електрична енергија, хартија, вода
Заварени цевки од нерѓосувачки челик 304 за опрема за нафта, хемикалии, електрична енергија, хартија, вода

Заварени цевки од нерѓосувачки челик 304 за опрема за нафта, хемикалии, електрична енергија, хартија, вода


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Материјал Тип304
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
Ценапреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

● Supplies welded pipe, per ASTM A 312, ASTM A 358 or as rolled and welded. We supply common grades of stainless such as 304/304L and 316/316L in standard pipe sizes and schedules including Sch 5, Sch 10, Sch 40s and Sch 80s.

● We also supply more challenging stainless welded pipe requirements including 304H, 316H, 309/S, 310/S, 317/L, 321/H, 347/H, 410, 410S, Duplex 2205, Duplex 2507 and many other grades of stainless, duplex or nickel alloys.

● We can even supply material with wall thicknesses up to 3″ thick! Diameters sizes range from 1/8″ up to 96″. We specialize in the quick delivery of non-standard welded pipe. We recently supplied a steel mill with 3 pieces of 11-1/2″ OD x .625″ Wall x 13’ Type 316/316L and delivered the product in 5 days to meet a shut-down requirement. All welded pipe products can be cut to size. Specialty testing, including X-ray, Hydro Testing and more can be supplied upon request.

Параметар
име на продуктЗаварена цевка од нерѓосувачки челик
Дебелина на ѕид1 до 50mm
завршна површина2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Надворешен дијаметар6 до 630mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјал304
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите

1


2

апликации

ERW Заварени СС цевки и цевки се идеално погодни за апликации со нафта и гас, петрохемикалии, хемикалии, целулоза и хартија, пиварници итн.

3


Цевките од нерѓосувачки челик се користат во опрема како

● Инструментација
● Автомобили
● Разменувач на топлина
● Површински кондензатори
● Дигестори
● Цевководи за течност
● Грејачи на LP/HP
● Испарувачи

Пребарување

Контактирајте нѐ