сите категории

- Заварена цевка од нерѓосувачки челик

Дома> Производи > Заварена цевка од нерѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
5
316/316L цевки од не'рѓосувачки челик за индустрии за производство на електрична енергија и прехранбена индустрија
316/316L цевки од не'рѓосувачки челик за индустрии за производство на електрична енергија и прехранбена индустрија
316/316L цевки од не'рѓосувачки челик за индустрии за производство на електрична енергија и прехранбена индустрија
316/316L цевки од не'рѓосувачки челик за индустрии за производство на електрична енергија и прехранбена индустрија
316/316L цевки од не'рѓосувачки челик за индустрии за производство на електрична енергија и прехранбена индустрија

316/316L цевки од не'рѓосувачки челик за индустрии за производство на електрична енергија и прехранбена индустрија


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Материјал Тип316L
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
Ценапреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

● Stainless steel welded 316/316L stainless steel pipe. When your application requires a high amount of corrosion resistance, 316/316L Stainless Steel is the right material for your company. The main difference between this grade of stainless steel and 304/304L stainless steel is that 316/316L stainless steel had molybdenum. The addition of this element makes 316 stainless steel able to remain durable in harsh, corrosive environments.

Параметар
име на продуктЗаварена цевка од нерѓосувачки челик
Дебелина на ѕид1 до 50mm
завршна површина2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Надворешен дијаметар6 до 630mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјал316L
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите


1


2

апликации

ERW Заварени СС цевки и цевки се идеално погодни за апликации со нафта и гас, петрохемикалии, хемикалии, целулоза и хартија, пиварници итн.

3


Цевките од нерѓосувачки челик се користат во опрема како

● Инструментација
● Автомобили
● Разменувач на топлина
● Површински кондензатори
● Дигестори
● Цевководи за течност
● Грејачи на LP/HP
● Испарувачи

Пребарување

Контактирајте нѐ