сите категории

- Лента од не'рѓосувачки челик

Дома> Производи > Ленти од не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
105
106
107
108
Лента од не'рѓосувачки челик 201 304 304L 316L за машини или правење цевки
Лента од не'рѓосувачки челик 201 304 304L 316L за машини или правење цевки
Лента од не'рѓосувачки челик 201 304 304L 316L за машини или правење цевки
Лента од не'рѓосувачки челик 201 304 304L 316L за машини или правење цевки

Лента од не'рѓосувачки челик 201 304 304L 316L за машини или правење цевки


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендTISCO PZSS DELONG HONGWANG BAOSTEEL
Број на модел201 202 304 304L 321 310S 309S 316L 904L
сертификацијаASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност5000 тони годишно

Челикот со ленти од не'рѓосувачки челик е широко користен во различни сектори како што се индустријата и градежништвото поради неговата висока јачина, отпорност на корозија, отпорност на оксидација, способност за процесирање, отпорност на абење и прекрасен изглед. Покрај тоа, неговите полиња за примена постојано се прошируваат и прошируваат. Се рашири низ голем број столбни индустрии како што се воздушната, петрохемиската, автомобилската, текстилната, електрониката, домашните апарати, компјутерите и прецизната машинска обработка. Побарувачката за производи исто така рапидно расте.

1. Високите индустрии вклучуваат: воздушна, петрохемиска, ИТ, медицински машини, инструментација;
2.2. Средните индустрии вклучуваат: електронски информации, апарати за домаќинство, кујна и садови, архитектонска декорација, хардверски производи;
3.3. Различни полиња за примена имаат посебни барања за дебелина и степен на челик.
фрижидери, машини за перење и сушење.Уникатните својства на челикот со ленти го направија популарен материјал за градежни и градежни материјали

Параметар
СтокаАустенит, Ферит, Мартензит, Дуплекс, Ладно валано, Топло валано
Одделение201, 202, 301, 304, 304j1, 304l, 321, 309s, 310s, 2205, 409l, 410, 410s, 420, 420j1, 420j2, 430, итн.
стандардISO, JIS, ASTM, AS, EN, GB
површинаN0.1, N0.2, N0.3, N0.4, N0.5, N0.6, N0.7, N0.8, 2D, 2B, HL, BA, 6K, 8K, итн
ДебелинаМини 0.1мм
Ширина10-2000mm
MOQ1MT
ПакувањеИзвозен стандард, пловен
Трговски рокФОБ, ЦФР, ЦИФ
Вид на транспортКонтејнер, рефус и воз
Вчитување портаШангај, Тијанџин итн
Начин на плаќањеT/T, L/C на повидок, West Union, D/P, D/A, Paypal
Времето за испорака15-35 дена по потврдената нарачка
апликации

● Сензори за воздушни перничиња

● Флексибилни црева

● Хиподермични игли

● Екран за филтер за бунар за масло

● Садови под притисок

● Хируршки инструменти

● Криогени компоненти

● Шарки

● Мевови

● Стеги

3-2

3-3

3-5

3-6

3-8

3-9

Пребарување

Контактирајте нѐ