сите категории

- Плоча од нерѓосувачки челик

Дома> Производи > Плоча од нерѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
Лим/плоча од не'рѓосувачки челик 201 304 316L ЗА хемиска индустрија
Лим/плоча од не'рѓосувачки челик 201 304 316L ЗА хемиска индустрија
Лим/плоча од не'рѓосувачки челик 201 304 316L ЗА хемиска индустрија
Лим/плоча од не'рѓосувачки челик 201 304 316L ЗА хемиска индустрија

Лим/плоча од не'рѓосувачки челик 201 304 316L ЗА хемиска индустрија


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потекло:Кина
Бренд име:TISCO PZSS DELONG HONGWANG BAOSTEEL
Тип на материјал:201 202 304 304L 321 310S 309S 316L 904L
Стандард:ASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимална Подреди Кол:1 тон
цена:Преговара
Пакување Детали за:Стандардно пакување за извозно море
Време на испорака:5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Начин на плаќање:ТТ, Л / Ц
Набавка Способност:5000 тони годишно

Не'рѓосувачкиот челик е забележлив по неговата отпорност на корозија и широко се користи за ракување со храна и прибор за јадење меѓу многу други апликации. Не'рѓосувачкиот челик лесно не кородира, 'рѓа или дамки со вода како што тоа го прави обичниот челик. Сепак, не е целосно отпорен на дамки во средини со ниска содржина на кислород или висока соленост. Постојат различни видови и површински завршетоци од нерѓосувачки челик за да одговараат на околината што легурата мора да ја издржи.

Не'рѓосувачки челик се користи каде што се потребни и својствата на челик и отпорност на корозија. Неговата отпорност на корозија и дамки, слабото одржување и познатиот сјај го прават идеален материјал за многу апликации.

Топло валана лента од нерѓосувачки челик е полуготов производ добиен од топло валање на плочи или заготовки и се произведува за конверзија со ладно валање.

Ладно валана лента од не'рѓосувачки челик се изработува од топло валани, кисела и кисела лента со ладно валање на полирани ролни. Во зависност од саканата дебелина, ладното валање бара различен број на поминувања низ мелницата за да се постигне потребното намалување и да се обезбедат посакуваните површински карактеристики и механички својства.

Параметар
име на продуктЛим / плоча од не'рѓосувачки челик
ДебелинаЛадно валано: 0.15 mm-10 mm Топло валано: 3.0 mm-180 mm
завршна површина2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Ширина8-3000mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјалГлавно 201, 202, 304, 304L, 304H, 316, 316L, 316Ti, 2205, 330, 630, 660, 409L, 321, 310S, 410, 416H, 410. Серија Cr430 347: 2, 13 , 3, 13, 300L, 301s, 302S, 303, 304L, 304Ti, 309L, 310, 316 серии: 316, 316, 317cu321 серии: 347200, 201, 202 202, 400, 409, 409 Други: 410, 420, 430, 431, 439, 440, 441, 444-2205ph, 2507-2906ph, S330 660LDuplex не'рѓосувачки челик: S630, S631, S17, S4, S17, Специјален челик : 7L, 318039/904H, 22053/25073L, 22253Ti, 31803Mo
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
апликации

Не'рѓосувачки челици од различни видови се користат во илјадници апликации. Следното дава вкус на целиот асортиман:

1. Домашни
● Прибор за јадење, мијалници, тенџериња, тапани за машина за перење, облоги за микробранова печка, сечила за бричење
2. транспорт
● Издувни системи, облоги/решетки за автомобили, танкери за патишта, контејнери за бродови, танкери за хемиски бродови, возила за отпадоци
3. Нафта и гас
● сместување на платформа, кабли, подморски цевководи.
4. Медицински
● Хируршки инструменти, хируршки импланти, МРИ скенери.
5. Храна и пијалок
● Угостителска опрема, подготовка, дестилирање, преработка на храна.
6 Вода
● Третман на вода и канализација, цевки за вода, резервоари за топла вода.
7. Генералниот
● Пружини, прицврстувачи (завртки, навртки и подлошки), жица.
8. Хемиски/Фармацевтски
● Садови под притисок, процесни цевки.
9. Архитектонско/Градежно инженерство
● Облоги, огради, фитинзи за врати и прозорци, уличен мебел, структурни делови, армирана шипка, столбови за осветлување, надвратници, ѕидарски потпори

1-1

1-2

1-3

1-4

1-5

Пребарување

Контактирајте нѐ