сите категории

- Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

Дома> Производи > Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
5
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 321 за употреба во индустријата за нафта или природен гас
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 321 за употреба во индустријата за нафта или природен гас
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 321 за употреба во индустријата за нафта или природен гас
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 321 за употреба во индустријата за нафта или природен гас
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 321 за употреба во индустријата за нафта или природен гас

Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 321 за употреба во индустријата за нафта или природен гас


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Материјал Тип201, 202
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

Отпорност на корозија
● Еквивалентно на степенот 304 во состојба на жарење, и супериорен ако заварот од овие степени не бил ковано после заварување или ако апликацијата вклучува сервисирање во опсег од 425-900 °C. Подложен на корозија со дупчиња и пукнатини во топли средини со хлорид и на напукнување на корозија над околу 60 °C. Се смета за отпорен на вода за пиење со до околу 200 mg/L хлориди на амбиентални температури, намалувајќи се на околу 150 mg/L на 60 °C.

Отпорност на топлина
● Добра отпорност на оксидација при наизменична услуга до 900 °C и при континуирано сервисирање до 925 °C. Овие оценки се добри во опсегот од 425-900 °C, а особено кога се присутни последователни водени корозивни услови. 321H има поголема јачина на топлина и е особено погоден за структурни апликации на висока температура.

Термичка обработка
● Третман со раствор (Anealing) - загрејте до 950-1120 °C и брзо ладете за максимална отпорност на корозија.
● Стабилизирање - загревајте на 870-900 °C за 1 час на 25 mm дебелина и ладење на воздухот. Се препорачува стабилизација за најтешките услови за сервисирање (над 425 °C) и особено за материјалот што е жариран на горната страна од температурниот опсег на жарење.
● Олеснување на стресот - Загрејте до 700 °C 1 до 2 часа и изладете го воздухот.

Параметар

STAINLESS STEEL 321 SEAMLESS PIPES & TUBES SPECIFICATION

● Standard: 321 / 1.4541
● Size Range: 1/8” to 48”, Seamless Pipes up to 24”
● Designation: ASTM A312, ASME SA312, ASTM A269, ASTM A213, ASTM A249, ASTM A270, ASTM A511, ASTM A554, ASTM A778, ASTM A908, ASME SA249.
● Product Shapes: Round, Square, Rectangular
● Thickness: 0.4mm up to 30.00 mm, Schedules 5, 10S, 10, 30, 40S, 40, 80, 80S, XS, 160, XXH
● Length: Standard 6-6.1 meter length, 20 Ft, Custom Cut Lengths
● Types: Seamless, Welded, Cold Drawn, Structural, Hot Finished, Extruded, Annealed & Pickled
● Product Range: Round Pipes, Square Pipes, Rectangular Pipes, Straight Stainless Steel Tubing, Stainless Steel Capillary Tubing, Large Size Seamless Pipes, Stainless Steel Instrumentation Tubes, Seamless Cold Rolled Coiled Stainless Steel Tubing, Pre Insulated Stainless Steel Tubes, Decorative Polished Pipes, Electropolished Stainless Steel Tubes, High Pressure Stainless Steel Tubes, Seamless Heat Exchanger Tubes, Seamless U-tubes, Large Diameter Fabricated Pipes, Seamless U-Bended Heat Exchanger Tubes.

апликации

● Структурните бесшевни цевки се бесшевни цевки што се користат за општи конструкции и механички конструкции.

● Бесшевните цевки за транспорт на течности се општи цевки без шевови кои се користат за пренесување течности како што се вода, масло и гас.

● Бесшевните цевки за котли со низок и среден притисок се висококвалитетни јаглеродни материјали што се користат во производството на цевки за прегреана пареа, цевки за врела вода за котли со низок и среден притисок од различни структури, цевки за прегреана пареа за котли за локомотиви, големи цевки за чад, мал чад цевки и лачни цевки од тули. Структурни челични топло валани и ладно влечени (валани) бесшевни цевки.

● Бесшевните цевки за котли со висок притисок се висококвалитетен јаглероден челик, легиран челик и нерѓосувачки отпорни на топлина бесшевни цевки за грејната површина на котлите со водени цевки за висок притисок и погоре.

● Бесшевните цевки под висок притисок за опрема за хемиски ѓубрива се висококвалитетни цевки од јаглероден конструктивен челик и легиран челик без шевови, погодни за хемиска опрема и цевководи со работна температура од -40~400°C и работен притисок од 10~30Ma.

● Бесшевните цевки за пукање на нафта се бесшевни цевки за цевки од печки, разменувачи на топлина и цевки во рафинерии за нафта.

● Челични цевки за геолошко дупчење се челични цевки што ги користат геолошките одделенија за дупчење на јадрото. Според нивната употреба, тие можат да се поделат на цевки за дупчење, јаки за дупчење, цевки со јадро, цевки за обвивка и цевки за седиментација.

● Бесшевните цевки за дупчење на јадрото со дијамант се бесшевни цевки за дупчалки, шипки за јадро и обвивки за дупчење на дијамантско јадро.

● Цевката за дупчење нафта е беспрекорна цевка која е задебелена внатрешно или надворешно на двата краја на дупчењето нафта. Постојат два вида челични цевки: со навој и без навој. Цевките со навој се поврзуваат со спојници, а цевките без навој се поврзуваат со спојници за алат со задник заварување.

Пребарување

Контактирајте нѐ