сите категории

- Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

Дома> Производи > Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
5
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 304L за индустријата за производство и хемискиот процес
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 304L за индустријата за производство и хемискиот процес
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 304L за индустријата за производство и хемискиот процес
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 304L за индустријата за производство и хемискиот процес
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 304L за индустријата за производство и хемискиот процес

Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 304L за индустријата за производство и хемискиот процес


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендTISCO PZSS DELONG HONGWANG BAOSTEEL
Материјал Тип304, 304Л
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

● Stainless Steel 304L Pipe is made up of a lower carbon version of the 18-8 austenitic stainless steel material that is the most used in the world. The lower carbon content allows for excessive welding without localized corrosion. This is because the Stainless Steel 304L Pipe produces less carbide precipitation during welding and does not form much intergranular corrosion. There are seamless and welded pipe types. The welded pipes are made by welding the strips of the same grade end to end or spirally.

● 304/L stainless steel tubing offers an affordable solution in chemical processes when high concentrations of chloride aren't present and when in presence of lower concentration of acids.

● 304/L stainless steel tubing is often chosen in the fabrication industry due to its good forming and welding properties. Its durability and versatility make it the preferred choice for instrumentation and hydraulic applications.

● 304/L stainless steel tubing is used for food processing equipment, especially for beer brewing, wine making and milk processing.

● 304/L stainless steel tubing is used in many steps of crude distillation due to its resistance to corrosion and pitting in cooling water environments, and, more specifically, in the presence of naphthenic acid. The alloy can also be found in many general injection, extraction and metering applications in the oil and gas industry.

● 304/L stainless steel tubing is used in the power generation industry in multiple applications including hydroelectric power station’s sluice, dam gates, natural gas fired instrumentation, chemical injection, and sampling stations. 304/L is a workhorse.

2

3

4

Параметар
име на продуктБесшевни цевки од не'рѓосувачки челик
Дебелина на ѕид1 до 50mm
завршна површина2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Надворешен дијаметар6 до 630mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјал304
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите

4

апликации

● Структурните бесшевни цевки се бесшевни цевки што се користат за општи конструкции и механички конструкции.

● Бесшевните цевки за транспорт на течности се општи цевки без шевови кои се користат за пренесување течности како што се вода, масло и гас.

● Бесшевните цевки за котли со низок и среден притисок се висококвалитетни јаглеродни материјали што се користат во производството на цевки за прегреана пареа, цевки за врела вода за котли со низок и среден притисок од различни структури, цевки за прегреана пареа за котли за локомотиви, големи цевки за чад, мал чад цевки и лачни цевки од тули. Структурни челични топло валани и ладно влечени (валани) бесшевни цевки.

● Бесшевните цевки за котли со висок притисок се висококвалитетен јаглероден челик, легиран челик и нерѓосувачки отпорни на топлина бесшевни цевки за грејната површина на котлите со водени цевки за висок притисок и погоре.

● Бесшевните цевки под висок притисок за опрема за хемиски ѓубрива се висококвалитетни цевки од јаглероден конструктивен челик и легиран челик без шевови, погодни за хемиска опрема и цевководи со работна температура од -40~400°C и работен притисок од 10~30Ma.

● Бесшевните цевки за пукање на нафта се бесшевни цевки за цевки од печки, разменувачи на топлина и цевки во рафинерии за нафта.

● Челични цевки за геолошко дупчење се челични цевки што ги користат геолошките одделенија за дупчење на јадрото. Според нивната употреба, тие можат да се поделат на цевки за дупчење, јаки за дупчење, цевки со јадро, цевки за обвивка и цевки за седиментација.

● Бесшевните цевки за дупчење на јадрото со дијамант се бесшевни цевки за дупчалки, шипки за јадро и обвивки за дупчење на дијамантско јадро.

● Цевката за дупчење нафта е беспрекорна цевка која е задебелена внатрешно или надворешно на двата краја на дупчењето нафта. Постојат два вида челични цевки: со навој и без навој. Цевките со навој се поврзуваат со спојници, а цевките без навој се поврзуваат со спојници за алат со задник заварување.

Пребарување

Контактирајте нѐ