сите категории

- Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

Дома> Производи > Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
微 信 图片 _20221104144306
微 信 图片 _20221115135705
微 信 图片 _20221115135831
微 信 图片 _20221115140112
Бесшевната цевка од нерѓосувачки челик 304 е отпорна на 'рѓа и други корозивни напади. Отпорен е на топлина за употреба со високи перформанси и високи температури
Бесшевната цевка од нерѓосувачки челик 304 е отпорна на 'рѓа и други корозивни напади. Отпорен е на топлина за употреба со високи перформанси и високи температури
Бесшевната цевка од нерѓосувачки челик 304 е отпорна на 'рѓа и други корозивни напади. Отпорен е на топлина за употреба со високи перформанси и високи температури
Бесшевната цевка од нерѓосувачки челик 304 е отпорна на 'рѓа и други корозивни напади. Отпорен е на топлина за употреба со високи перформанси и високи температури

Бесшевната цевка од нерѓосувачки челик 304 е отпорна на 'рѓа и други корозивни напади. Отпорен е на топлина за употреба со високи перформанси и високи температури


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Материјал Тип304
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

● SAE 304 stainless steel is the most common stainless steel. The steel contains both chromium (between 18% and 20%) and nickel (between 8% and 10.5%), metals as the main non iron constituents. It is an austenitic stainless steel. It is less electrically and thermally conductive than carbon steel. It is magnetic, but less magnetic than steel. It has a higher corrosion resistance than regular steel and is widely used because of the ease in which it is formed into various shapes

● Композицијата беше развиена од WH Hatfield во Firth-Vickers во 1924 година и беше продадена под трговското име „Staybrite 18/8“.

● Тоа е специфицирано од SAE International како дел од неговите челик SAE. Надвор од САД е познат како А2 нерѓосувачки челик, во согласност со ISO 3506 за прицврстувачи.[3] Во индустријата за комерцијални садови за готвење е познат како нерѓосувачки челик 18/8. Во унифицираниот систем за нумерирање тоа е UNS S30400 Јапонската еквивалентна оценка на овој материјал е SUS304. Тоа е исто така специфицирано во европската норма 1.4301.

Нерѓосувачки челик 304 1.4301
● Нерѓосувачки челик 304 и нерѓосувачки челик 304L се исто така познати како 1.4301 и 1.4307 соодветно. Типот 304 е најразновидниот и најшироко користен нерѓосувачки челик. Сè уште понекогаш се нарекува по старото име 18/8 кое потекнува од номиналниот состав од типот 304 кој содржи 18% хром и 8% никел. Не'рѓосувачкиот челик тип 304 е аустенитно одделение што може да биде сериозно длабоко исцртано. Овој имот резултираше со тоа што 304 е доминантна оценка што се користи во апликации како мијалници и тенџериња. Типот 304L е верзијата на 304 со ниска содржина на јаглерод. Се користи во компоненти со тешки мерачи за подобрена заварливост. Некои производи како плочи и цевки може да бидат достапни како „двојно сертифициран“ материјал кој ги исполнува критериумите и за 304 и за 304L. 304H, варијанта со висока содржина на јаглерод, исто така е достапна за употреба при високи температури. Својствата дадени во овој лист со податоци се типични за рамно валани производи покриени со ASTM A240/A240M. Разумно е да се очекува спецификациите во овие стандарди да бидат слични, но не нужно идентични со оние дадени во овој лист со податоци.

Параметар
Име на производотБесшевни цевки од не'рѓосувачки челик
Дебелина на ѕид1 до 50mm
Заврши на површината2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Надворешен дијаметар6 до 630mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјал304
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите

3

апликации

● Structural seamless pipes are seamless pipes used for general structures and mechanical structures.

● Seamless pipes for fluid transportation are general seamless pipes used to convey fluids such as water, oil, and gas.

● Seamless tubes for low and medium pressure boilers are high-quality carbon materials used in the manufacture of superheated steam pipes, boiling water pipes for low and medium pressure boilers of various structures, superheated steam pipes for locomotive boilers, large smoke pipes, small smoke pipes and arch brick pipes. Structural steel hot-rolled and cold-drawn (rolled) seamless tubes.

● Seamless tubes for high-pressure boilers are high-quality carbon steel, alloy steel and stainless heat-resistant seamless tubes for the heating surface of water tube boilers for high pressure and above.

● High-pressure seamless pipes for chemical fertilizer equipment are high-quality carbon structural steel and alloy steel seamless pipes suitable for chemical equipment and pipelines with a working temperature of -40~400°C and a working pressure of 10~30Ma.

● Seamless tubes for petroleum cracking are seamless tubes for furnace tubes, heat exchangers and pipes in petroleum refineries.

● Steel pipes for geological drilling are steel pipes used by geological departments for core drilling. According to their uses, they can be divided into drill pipes, drill collars, core pipes, casing pipes and sedimentation pipes.

● Seamless tubes for diamond core drilling are seamless tubes for drill pipes, core rods, and casings for diamond core drilling.

● Oil drilling pipe is a seamless pipe that is thickened internally or externally at both ends of oil drilling. There are two types of steel pipes: threaded and non-threaded. The threaded pipes are connected with joints, and the non-threaded pipes are connected with tool joints by butt welding.

Пребарување

Контактирајте нѐ