сите категории

- Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

Дома> Производи > Бесшевни цевки од не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 201 за декоративен производ и индустрија
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 201 за декоративен производ и индустрија
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 201 за декоративен производ и индустрија
Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 201 за декоративен производ и индустрија

Бесшевни цевки од нерѓосувачки челик 201 за декоративен производ и индустрија


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендTISCO PZSS DELONG HONGWANG BAOSTEEL
Материјал Тип201 202
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

201 stainless steel seamless pipe is the grade of the international stainless steel labeling method as follows:

● 201, 202, 301(1Cr17Ni17), 304(0Cr18Ni9), 304L(00Cr19Ni10), 321(1Cr18Ni9Ti), TP316l(0Cr17Ni12Mo2), 316L(00Cr17Ni14Mo2), 310S(0Cr25Ni20), 317L(00Cr19Ni13Mo3)

● Execute the standards GB/T14976-2002, GB13296-91, GB9948-88 and meet American ASTM/ASME, A213/SA213, ASTM/ASME, A312/SA312, ASTM/ASME, A269/SA269, DIN 17458-85, DIN 17456-85 , JIS G 3459, JIS G 3463, JIS G 3448, JIS G 3446 standards.

● 201 stainless steel seamless tube has the characteristics of acid resistance, alkali resistance, high density and no pinholes, etc. It is a high-quality material for the production of various watch cases and strap bottom covers. 201 stainless steel pipes can be mainly used in decorative pipes, industrial pipes, and some shallow stretched products. The physical properties of 201 stainless steel pipe

● Elongation: 55 to 60%

● Tensile stiffness: 100,000 to 180,000 psi

● Elastic modulus: 29,000,000 psi

● Yield stiffness: 50,000 to 150,000 psi

PS:201 stainless steel pipe weight formula: [(outer diameter-wall thickness)*wall thickness]*0.02491=kg/m (weight per meter).

3

1

Параметар
Име на производотБесшевни цевки од не'рѓосувачки челик
Дебелина на ѕид1 до 50mm
Заврши на површината2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Надворешен дијаметар6 до 630mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјалГлавно 201, 202,
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите

1

2

апликации

● Структурните бесшевни цевки се бесшевни цевки што се користат за општи конструкции и механички конструкции.

● Бесшевните цевки за транспорт на течности се општи цевки без шевови кои се користат за пренесување течности како што се вода, масло и гас.

● Бесшевните цевки за котли со низок и среден притисок се висококвалитетни јаглеродни материјали што се користат во производството на цевки за прегреана пареа, цевки за врела вода за котли со низок и среден притисок од различни структури, цевки за прегреана пареа за котли за локомотиви, големи цевки за чад, мал чад цевки и лачни цевки од тули. Структурни челични топло валани и ладно влечени (валани) бесшевни цевки.

● Бесшевните цевки за котли со висок притисок се висококвалитетен јаглероден челик, легиран челик и нерѓосувачки отпорни на топлина бесшевни цевки за грејната површина на котлите со водени цевки за висок притисок и погоре.

● Бесшевните цевки под висок притисок за опрема за хемиски ѓубрива се висококвалитетни цевки од јаглероден конструктивен челик и легиран челик без шевови, погодни за хемиска опрема и цевководи со работна температура од -40~400°C и работен притисок од 10~30Ma.

● Бесшевните цевки за пукање на нафта се бесшевни цевки за цевки од печки, разменувачи на топлина и цевки во рафинерии за нафта.

● Челични цевки за геолошко дупчење се челични цевки што ги користат геолошките одделенија за дупчење на јадрото. Според нивната употреба, тие можат да се поделат на цевки за дупчење, јаки за дупчење, цевки со јадро, цевки за обвивка и цевки за седиментација.

● Бесшевните цевки за дупчење на јадрото со дијамант се бесшевни цевки за дупчалки, шипки за јадро и обвивки за дупчење на дијамантско јадро.

● Цевката за дупчење нафта е беспрекорна цевка која е задебелена внатрешно или надворешно на двата краја на дупчењето нафта. Постојат два вида челични цевки: со навој и без навој. Цевките со навој се поврзуваат со спојници, а цевките без навој се поврзуваат со спојници за алат со задник заварување.

Пребарување

Контактирајте нѐ