сите категории

- Профил од нерѓосувачки челик

Дома> Производи > Профил од нерѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
1
2
3
4
5
Тркалезна шипка од не'рѓосувачки челик 201 304 304L
Тркалезна шипка од не'рѓосувачки челик 201 304 304L
Тркалезна шипка од не'рѓосувачки челик 201 304 304L
Тркалезна шипка од не'рѓосувачки челик 201 304 304L
Тркалезна шипка од не'рѓосувачки челик 201 304 304L

Тркалезна шипка од не'рѓосувачки челик 201 304 304L


  • Вовед
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Тип на материјали301, 302, 303, 304, 304L, 310, 310S, 321, 316, 316L, 317, 317L, 329, 347, 409, 410, 416, 420, 430, 430, 201, 202 630, 631 година
стандардGB, SUS, AISI, DIN
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност3000 тони годишно

● Решетките од не'рѓосувачки челик генерално имаат облици како што се рамни, кружни, шестоаголни, квадратни и канали и во повеќето случаи, обликот на шипката е таа што ја дефинира нејзината област на примена.

● Тркалезната лента SS е еден од највиталните играчи во машинската индустрија. Со чудесното својство на отпорност на корозија, тркалезните шипки SS се користат во производствените индустрии кои се препуштаат во производството на сврзувачки елементи и машини.

● Stainless steel round steel refers to a solid strip of steel with a circular cross section. Its specifications are expressed in millimeters of diameter, such as "50" means a stainless steel round steel with a diameter of 50 mm.

● Common materials are 301, 304, 303, 316, 316L, 304L, 321, 2520, 201, 202, etc. Specifications are expressed in diameter, such as "50", which means round steel with a diameter of 50 mm. Round steel is divided into three types: hot rolled, forged and cold drawn. The specifications of hot-rolled round steel are 5.5-250 mm.

● Stainless steel round steel has broad application prospects and is widely used in hardware kitchen utensils, shipbuilding, petrochemical, machinery, medicine, food, electric power, energy, aerospace, etc., and architectural decoration. Equipment used in sea water, chemical, dye, paper, oxalic acid, fertilizer and other production equipment; photography, food industry, coastal area facilities, ropes, CD rods, bolts, nuts.

6

7

8

апликации

● Used to make self-tapping screws such as bolts and nuts;

● Used to make rivets;

● Used to make spring steel wire and transmission mechanism parts;

● It can be used as filler and reinforcement in welding materials;

● Main parts that can be used to manufacture shaped articles;

● It can be made into welded pipes for deep processing of seamless steel pipes or used as raw materials for seamless steel pipes.

● Widely used in petroleum, chemical, food and other industries.

● It can also be used in shipbuilding, boiler and pressure vessel manufacturing, etc.

Mainly used for auto parts
● Axle parts, such as automobile half-axle casings and various small bearing bushes, etc.

Mainly used for bicycle accessories:
● Bicycle frame tubes and various frame joints

● Widely used in hardware factories and machinery factories

● Widely used in various vehicle parts

● Widely used in furniture decoration industry

● Widely used in various mechanical equipment

● Widely used in various pipelines

● Widely used in various construction machinery

● Applied to household electrical appliances

● Applied to electronic communication equipment

Пребарување

Контактирајте нѐ