сите категории

- Калем од не'рѓосувачки челик

Дома> Производи > Намотка од не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
4
3
1
2
Намотка од нерѓосувачки челик 201 304 316L за декорација и градба
Намотка од нерѓосувачки челик 201 304 316L за декорација и градба
Намотка од нерѓосувачки челик 201 304 316L за декорација и градба
Намотка од нерѓосувачки челик 201 304 316L за декорација и градба

Намотка од нерѓосувачки челик 201 304 316L за декорација и градба


  • Вовед
  • Параметар
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендTISCO PZSS DELONG HONGWANG BAOSTEEL
Материјал Тип201 202 304 304L 321 310S 309S 316L 904L
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност5000 тони годишно

● Stainless steel is initially produced in slabs, which are then put through a conversion process using a Z mill, which converts the slab into coil prior to further rolling. These wide coils are typically made at around 1250mm (sometimes a little wider) and are known as 'mill edge coils'. Stainless steel does not readily corrode, rust or stain with water as ordinary steel does. However, it is not fully stain-proof in low-oxygen, or high-salinity environments.

Параметар
Име на производотНамотка од не'рѓосувачки челик
ДебелинаЛадно валано: 0.15 mm-10 mm Топло валано: 3.0 mm-180 mm
Заврши на површината2B, 2D, 4B, BA, HL, ОГЛЕДАЛО, четка, БР. 1-НЕ. 4, 8K
Ширина8-3000mm
Должина на1000mm-11000mm или како барање на купувачот
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS итн
материјалMainly 201, 202, 304, 304L, 304H, 316, 316L, 316Ti, 2205, 330, 630, 660, 409L, 321, 310S, 410, 416, 410S, 430, 347H, 2Cr13, 3Cr13 300 series: 301, 302, 303, 304, 304L, 309s, 310S, 316, 316L, 316Ti, 317L, 321, 347200 series: 201, 202, 202cu400 series: 409, 409L, 410, 420, 430, 431, 439, 440, 441, 444Others: 2205, 2507, 2906, 330, 660, 630, 631, 17-4ph, 17-7ph, S318039 904LDuplex Stainless Steel: S22053, S25073, S22253, S31803, S32205, S32304Special Stainless Steel:904L, 347/347H, 317/317L, 316Ti, 254Mo
пакетБарањата на клиентите и Стандардно пакување за извозно морето
Времето за испорака7-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
апликации

Не'рѓосувачки челици од различни видови се користат во илјадници апликации. Следното дава вкус на целиот асортиман:

1.Domestic
● Прибор за јадење, мијалници, тенџериња, тапани за машина за перење, облоги за микробранова печка, сечила за бричење
2. транспорт
● Издувни системи, облоги/решетки за автомобили, танкери за патишта, контејнери за бродови, танкери за хемиски бродови, возила за отпадоци
3. Нафта и гас
● Platform accommodation, cable trays, subsea pipelines.
4.Medical
● Хируршки инструменти, хируршки импланти, МРИ скенери.
5.Food and Drink
● Угостителска опрема, подготовка, дестилирање, преработка на храна.
6.Water
● Третман на вода и канализација, цевки за вода, резервоари за топла вода.
7. Општо
● Пружини, прицврстувачи (завртки, навртки и подлошки), жица.
8.Chemical/Pharmaceutical
● Садови под притисок, процесни цевки.
9.Architectural/Civil Engineering
● Облоги, огради, фитинзи за врати и прозорци, уличен мебел, структурни делови, армирана шипка, столбови за осветлување, надвратници, ѕидарски потпори

1

2

3

4

5

6

7

Пребарување

Контактирајте нѐ