сите категории

- Дуплекс нерѓосувачки челик

Дома> Производи > Дуплекс не'рѓосувачки челик

ПРИМЕНА

Најдете решение за целата линија овде

Дознај повеќе
легиран челик-1
цевка-2
4
5
6
7
Дуплекс нерѓосувачки челик 2205 за третман со хлориди и петрохемиски
Дуплекс нерѓосувачки челик 2205 за третман со хлориди и петрохемиски
Дуплекс нерѓосувачки челик 2205 за третман со хлориди и петрохемиски
Дуплекс нерѓосувачки челик 2205 за третман со хлориди и петрохемиски
Дуплекс нерѓосувачки челик 2205 за третман со хлориди и петрохемиски
Дуплекс нерѓосувачки челик 2205 за третман со хлориди и петрохемиски

Дуплекс нерѓосувачки челик 2205 за третман со хлориди и петрохемиски


  • Вовед
  • апликации
  • Пребарување
Вовед
Место на потеклоКина
Име на брендЕКГ
Материјал Тип2205
стандардASME, ASTM, EN, BS, GB, DIN, JIS
Минимум цел количество1 тон
ЦенаПреговара
пакување ДеталиСтандардно пакување за извозно море
Време на испорака5-15 дена во зависност од барањата и количината на клиентите
Услови на плаќањеТТ, Л / Ц
Набавка Способност1000 тони годишно

● Дуплекс нерѓосувачките челици се мешана микроструктура од аустенити и феритни (50/50), која обезбедува зголемена цврстина во споредба со челикот на феритен и аустенитен челик со слични својства отпорни на корозија.

● Ковани ASTM A182-F51 Cast A351-CD3MN и ASTM A351 CE8MN/CD4MCuN. Други материјали се специјални и специјални нерѓосувачки челици како што се супер дуплекс ковани A182 F53 и A182 F55 (Zeron 100) и нивните лиени еквиваленти A995 Grade 6A (CD3MWCuN) и A182 F44 и еквивалент A351 CK3MCuN достапни на барање. Duplex A182-F51 е еквивалентен на: - UNS31803 и DIN 1.4462, слично на: AISI329LN, SAF2205, Uranus 45N.

Придобивките од користењето на дуплекс нерѓосувачки челик
● Слична отпорност на корозија како тип 316

● Поголема цврстина на истегнување и принос

● Добра еластичност и цврстина

● Добра отпорност на пукање од корозија на стрес (SSC)

● Дуплексните нерѓосувачки челици се дизајнирани да комбинираат подобрена отпорност на пукање од корозија на стрес (вклучувајќи пукање од корозија на сулфид на стрес), дупчење, корозија во пукнатини и висока јачина во споредба со другите легури од не'рѓосувачки челик. Оваа легура е отпорна на хлоридни средини и на сулфидна стрес корозија.

● Исто така е двојно поцврст од стандардните аустенитни нерѓосувачки челици.

апликации

● Петрохемиски
● Постројка за бигор
● Хемиска обработка и испорака
● Индустријата за третман на хлориди
● Стебло

легиран челик-1

цевка-2

беспрекорна цевка-3

4

Пребарување

Контактирајте нѐ